luni, 31 martie 2014

CRISTIAN DULCA I-A TRĂDAT PE MEDIEŞENI, NU ÎNSĂ ŞI PE FIUL ŞI NEPOTUL ACESTUIA!

N-am mai scris de mult despre fotbal, deşi Gaz Metan Mediaş cu o singură excepţie - cea de-a doua repriză a meciului de pe teren propriu cu Viitorul Voluntari - a dezamăgit profund, evoluţiile sale, în tot acest an, fiind departe de cele ale unei echipe de Liga I. A recunoscut-o în mod public inclusiv antrenorul principal al alb-negrilor, Cristi Dulca, tehnicianul căruia se pare că i s-a rupt timona, iar corabia medieşeană pluteşte în derivă, la un pas de eşuare. Partida de la Tg. Mureş, în compania fostei sale echipe, U Cluj-Napoca team de la cârma căreia a fost demis tot după o partidă cu Gaz Metan Mediaş n-a făcut altceva decât să confirme regula, asta în cazul în care meciul s-a jucat pe bune. Există însă destule suspiciuni şi semne de întrebare din moment ce e de notorietate faptul că atât fiul cât şi nepotul tehnicianului gazist evoluează la juniorii şepcilor roşii. Efectiv decât să-şi trădeze rudele, Cristi Dulca a preferat să-i trădeze pe suporterii medieşeni, ba chiar însuşi fotbalul. Pentru că e de-a dreptul jenant să-ţi aşezi proprii jucătorii de aşa natură încât să mimeze jocul cu balonul rotund. Practic, în 90 de minute de joc a fost doar un singur şut pe spaţiul porţii, expediat de medieşeni, spre finalul partidei, de către Mărkuş. Din nou petarda echipei, fundaşul Radu Zaharia - pe care personal l-aş vinde la...Sparta Mediaş - a contribuit decisiv la victoria gazdelor cu scorul de 1-0!!! Urmează o altă întâlnire de zero puncte în compania echipei Pandurii Tg. Jiu, unde echipa prietenului declarat al lui Ioan Horoba, ex-tehnicianul medieşean Cristi Pustai, este obligat să câştige împotriva fostei sale echipe, pentru a nu fi demis de la actuala echipă!